پشتیبانی مرکز تماس و ثبت سفارش *24 ساعته* در 7 روز هفته

علت صدای زیاد یخچال سامسونگ چیست؟

علت صدای زیاد یخچال سامسونگ چیست؟
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر سامسونگ با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سامسونگ، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

جدول محتوا

یخچال، یکی از وسایل بسیار ضرور در زندگی روزمره ما است که وظیفه نگهداری مواد غذایی تا زمان مصرف را بر عهده دارد. اگرچه یخچال‌های مدرن توسط شرکت‌های مختلف ساخته می‌شوند و دارای فناوری‌های پیشرفته‌ای هستند، اما احتمال وجود مشکلاتی در آن‌ها همواره وجود دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است در برخی مدل‌های یخچال‌های سامسونگ رخ دهد، صدای زیاد و ناخوشایندی است که از یخچال شنیده می‌شود. در این مقاله، به بررسی علل ممکن ایجاد صدای زیاد یخچال‌ سامسونگ می‌پردازیم.

علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

این موضوع مهم است زیرا صدای ناخوشایند یخچال می‌تواند علاوه بر ایجاد نگرانی برای مصرف‌کننده، نشانه ای از وجود مشکل جدی در دستگاه باشد که نیاز به تعمیر دارد. در صورتی که دلیل صدای زیاد یخچال وجود مشکل در قطعات اصلی باشد، باید رفع مشکل را به تعمیرکار یخچال سامسونگ بسپارید تا مشکل یخچال را شناسایی و برطرف کند.

برخی از دلایل بروز این مشکل عبارت است از:

تراز نبودن یخچال

تراز نبودن یخچال

تراز نبودن یخچال یکی از علل اصلی صدای زیاد آن است. وقتی یخچال تراز نباشد، باعث فشار نامتوازن روی کمپرسور و قطعات داخلی یخچال می‌شود و می‌تواند به علت تماس نامناسب بین قطعات، صداهای زیادی ایجاد کند.

تراز کردن پایه‌های یخچال به گونه‌ای است که یخچال به صورت افقی و عمودی کاملا تراز باشد. این کار می‌تواند به کاهش صداهای ناخوشایند یخچال و بهبود عملکرد آن کمک کند. در ادامه نحوه تراز کردن پایه‌های یخچال را به شما توضیح می‌دهیم:

1. قبل از هر چیزی، یخچال را از برق بکشید تا ایمنی خود و دستگاه را حفظ کنید. همچنین، مطمئن شوید که یخچال خالی از مواد غذایی و سبک باشد تا به راحتی بتوانید آن را تراز کنید.

2. بیشتر یخچال‌ها دارای پایه‌های قابل تنظیم در زیر آن هستند. این پایه‌ها معمولا به صورت یک چرخ یا مهره روی پایه‌های پایین یخچال قرار دارند. با دستکاری این پایه‌ها، می‌توانید ارتفاع هر پایه را تغییر دهید تا یخچال تراز شود.

3. برای تراز کردن یخچال، بهتر است که دستگاه را در یک محیط با سطح مسطح قرار دهید. اگر سطحی که یخچال روی آن قرار می‌گیرد تراز نباشد، ابتدا سطح را تراز کنید و سپس یخچال را روی آن قرار دهید.

4. با استفاده از یک دستگاه تراز از قرار گرفتن صحیح یخچال مطمئن شوید.

5. وصل کردن به برق: پس از اطمینان از تراز بودن یخچال، آن را به برق وصل کنید و بررسی کنید که آیا صداهای ناخوشایند بهبود یافته‌اند یا خیر.

کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال وظیفه فشرده‌سازی و گرمایش ماده خنک‌کننده را دارد. هنگامی که کمپرسور روشن می‌شود، ممکن است صدایی ایجاد کند که طبیعی است. این صداها معمولا هنگام روشن شدن و خاموش شدن کمپرسور ایجاد می‌شوند. اما اگر صدای کمپرسور غیرطبیعی و بلند است باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.

ایراد در فن های داخلی، علت صدای زیاد یخچال سامسونگ

فن‌های داخلی یخچال وظیفه گردآوری هوا و تبادل حرارت داخل دستگاه را دارند. در صورتی که این فن‌ها مشکلاتی داشته باشند، می‌توانند به ایجاد صداهای ناخوشایند و حتی افزایش مصرف برق منجر شوند.

پروانه یا پره فن

پروانه یا پره فن نیز می‌توانند منابعی برای صدای زیاد باشند، به ویژه اگر به درستی نصب نشده یا به هر دلیلی به شفت فن چسبیده یا درگیر شوند.

گرد و غبار و لکه‌ها

تجمع گرد و غبار و لکه‌ها داخل یخچال، اطراف فن‌ها و پروانه می‌تواند باعث ایجاد صداهای ناخوشایندی شود. با تمیز کردن منظم دستگاه می‌توانید تا حدی از ایجاد صدای زیاد یخچال سامسونگ جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: کار نکردن یخساز ساید بای ساید سامسونگ

انواع صداهای یخچال و علت آنها

انواع صداهای یخچال و علت آنها

صداهایی که از یخچال شنیده می شود ممکن است متفاوت باشد. در زیر برخی از صداهایی که از یخچال شنیده می شود و علت احتمالی آنها بررسی شده است:

  • صدای کلیک: کنترل دیفراست یا کنترل ترموستات
  • صدای خرخر از یخچال: جریان گاز مبرد درون لوله
  • صدای تق تق: انقباض و انبساط درون لوله ها
  • صدای چکه آب: ذوب شدن برفک ها
  • صدای ویبره: قرارگرفتن یخچال در محل نامناسب و تراز نبودن آن
  • صدای قل قل: وجود روغن داخل کمپرسور
  • صدای تیک تیک از یخچال: کثیف بودن کویل های کندانسور
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید