پشتیبانی مرکز تماس و ثبت سفارش *24 ساعته* در 7 روز هفته

ارور 4e ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور 4e ماشین لباسشویی سامسونگ
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر سامسونگ با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سامسونگ، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

جدول محتوا

کد خطا یا ارور در ماشین لباسشویی زمانی نمایش داده می‌شود که در عملکرد اصلی دستگاه اختلالی ایجاد شده باشد یا قطعه‌ای خراب شده باشد. در اینصورت از طریق نمایش کد خطا روی کنترل پنل به کاربر اطلاع داده می شود که ایرادی در ماشین لباسشویی به وجود آمده و می‌بایست برای عیب یابی و رفع آن اقدام کرد. ارور 4e لباسشویی سامسونگ یکی از ارورهای رایج این دستگاه است که به دلیل وارد نشدن آب به لباسشویی رخ می‌دهد.

علت ارور 4e لباسشویی سامسونگ

پس از روشن کردن ماشین لباسشویی، دستگاه باید در زمان معینی فرایند آبگیری را انجام دهد. اگر به هر دلیلی در زمان تعیین شده، آب وارد دستگاه نشود، عملیات شستشو آغاز نشده و کد خطای E4 نمایش داده می‌شود. از دلایل وارد نشدن آب به لباسشویی سامسونگ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بسته بودن شیر ورودی آب

ساده ترین دلیل آبگیری نکردن لباسشویی این است که شیر ورودی آب بسته باشد. کافیست شیر ورودی به ماشین لباسشویی را بررسی کرده و از باز بودن آن مطمئن شوید.

خرابی شیر برقی

خرابی شیر برقی

شیربرقی یکی از قطعات مهم در دستگاه است که وظیفه ورود آب به ماشین لباسشویی به میزان کافی را دارد. اگر شیر برقی خراب شده باشد و عملکرد درستی نداشته باشد، آب در زمان تعیین شده وارد ماشین لباسشویی نشده و شاهد نمایش ارور e4 روی پنل لباسشویی سامسونگ خواهیم بود.

در صورتی که علت نمایش این کد خطا ایراد در شیربرقی باشد، باید برای تعویض آن اقدام کنید. برای بررسی و تعویض شیربرقی (در صورت خرابی) از تعمیرکار لباسشویی سامسونگ راهنمایی بگیرید.

کم بودن فشار آب

شیر برقی برای عملکرد صحیح خود به حداقل فشار آبی در حدود 20 psi نیاز دارد. بنابراین اگر میزان فشار آب کافی نباشد، در فرایند آبگیری ماشین لباسشویی اختلال ایجاد می‌شود و ممکن است این کد خطا رخ دهد.

ایراد در برد اصلی، علت ارور 4e لباسشویی سامسونگ

اگر موارد فوق را بررسی کردید و مشکل آبگیری نکردن لباسشویی رفع نشد، ممکن است ایرادی در برد اصلی دستگاه رخ داده باشد. برد اصلی یکی از قطعات اصلی لباسشویی است که وظیفه کنترل تمامی بخش های لباسشویی را بر عهده دارد. اگر این قطعه دچار مشکل شود، امکان ارسال فرمان به شیربرقی وجود ندارد و آب وارد لباسشویی نمی‌شود.

بررسی برد اصلی و اطمینان از سلامت آن امری تخصصی است و به دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیرات نیاز دارد. بنابراین برای عیب یابی و رفع مشکل حتما از نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ راهنمایی بگیرید و شخصا اقدام به رفع مشکل نکنید.

جمع بندی

برای افزایش عمر مفید ماشین لباسشویی و جلوگیری از خراب شدن زودهنگام دستگاه، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • تمیز کردن منظم فیلتر ماشین لباسشویی
  • عدم استفاده از شوینده‌های بی‌کیفیت و نامرغوب
  • استفاده از مواد شوینده به میزان استاندارد
  • تمیز کردن محفظه مواد شوینده
  • تمیز کردن فضای داخلی لباسشویی
  • خشک کردن لاستیک دور درب
این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *