پشتیبانی مرکز تماس و ثبت سفارش *24 ساعته* در 7 روز هفته

ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور OE ماشین لباسشویی سامسونگ
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر سامسونگ با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سامسونگ، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

جدول محتوا

اگر متوجه کد خطای OE روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ خود شده‌اید، این نشانه پر از آب بودن درام لباسشویی است. در مدل‌های مختلف، این خطا با کدهای OF، E3 یا OC نشان داده می‌شود. این کد خطا در لباسشویی‌های بدون نمایشگر، با چشمک زدن چراغ‌ها در تمام حالت‌های شستشو و نشانگرهای دما 30 درجه سانتی گراد و 40 درجه سانتی گراد به طور همزمان، خطر سرریز آب را  نشان می‌دهد. ارور OE لباسشویی سامسونگ، معمولا 5 یا 10 دقیقه پس از شروع چرخه رخ می‌دهد، اما گاهی اوقات ممکن است دقیقا در همان لحظه شروع برنامه ظاهر شود.

علت ارور OE لباسشویی سامسونگ

خطای OE نشان دهنده این است که ماشین لباسشویی بیش از حد پر شده و امکان سرریز شدن آب وجود دارد. در این حالت سنسور سطح آب سیگنال می‌دهد که مخزن لباسشویی پر از آب است، بنابراین شستشو متوقف می‌شود و شروع به تخلیه می‌کند.

شایع‌ترین علت بروز این مشکل (سر ریز شدن آب از لباسشویی) ممکن است استفاده از شوینده نامناسب یا بیش از مقدار توصیه شده آن باشد. این خطای کاربر مقدار زیادی کف در درام ایجاد می‌کند که باعث افزایش فشار در شیلنگ تخلیه می‌شود. ماشین لباسشویی، این وضعیت را به عنوان آب اضافی تشخیص داده و به کاربر سیگنال می‌دهد.

گاهی اوقات علت ارور OE اتصال نادرست دستگاه به شبکه فاضلاب است. برای رفع مشکل، کاربر باید دستگاه را دوباره به منبع آب وصل کرده و آب را تخلیه کند.

بنابراین، رایج‌ترین دلایل کد خطای OE عبارتند از:

 1. اتصال اشتباه شیلنگ تخلیه به لوله فاضلاب
 2. مسدود شدن شیلنگ آب
 3. استفاده از پودر بی کیفیت یا بیش از اندازه از مواد شوینده
 4. ایراد در هیدروستات

بیشتر بخوانید: چرا آب لباسشویی سامسونگ تخلیه نمی شود؟

چگونه کد خطای oe لباسشویی سامسونگ را رفع کنیم؟

چگونه کد خطای oe لباسشویی سامسونگ را رفع کنیم؟

برای رفع این کد خطا و عملکرد صحیح ماشین لباسشویی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اگر مقدار زیادی کف در ماشین لباسشویی وجود دارد، در این حالت، تخلیه آب، خارج کردن لباس‌ها و شروع برنامه آبکشی برای تمیز کردن درام ضروری است.
 • اگر ماشین لباسشویی به درستی به شیلنگ تخلیه متصل نشده باشد، تعمیر آن بسیار آسان است. اتصالات را بررسی کنید و مطمئن شوید که لوله‌های مناسب به قطعات مناسب وصل شده‌اند. تخلیه باید فقط از طریق لوله فاضلاب انجام شود.

اگر هیچ یک از مراحل بالا در رفع ارور OE لباسشویی سامسونگ به شما کمک نکرد، به یک تعمیرکار لباسشویی سامسونگ نیاز خواهید داشت که دستگاه را بررسی کند. ممکن است برخی از نقص‌های جدی وجود داشته باشد که می ‌واند منجر به بروز کد خطا شود:

 • خرابی سنسور سطح آب: در صورتی که علت بروز کد خطا وجود مشکل در سنسور سطح آب باشد باید آن را تعویض کنید.
 • مشکل در برد اصلی: بررسی برد امری تخصصی است و باید توسط تکنسین متخصص انجام شود. در صورت وجود مشکل باید برای تعمیر یا تعویض برد اقدام کنید.
 • ایراد در شیلنگ ماشین لباسشویی: در صورت مشاهده علائم آسیب دیدگی، شیلنگ باید تعویض شود. در مورد دیگر، ممکن است برخی از گرفتگی‌ها وجود داشته باشد که فقط باید تمیز شود.

جمع بندی

علت نمایش کد خطا یا ارور OE لباسشویی سامسونگ، سرریز شدن آب از لباسشویی است. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی از جمله استفاده از موادشوینده نامناسب و ایجاد کف زیاد، ایراد در شیلنگ تخلیه، ایراد در هیدروستات یا برد اصلی رخ دهد. برای جلوگیری از بروز این مشکل و افزایش عمر مفید دستگاه:

 • از شوینده های مرغوب و باکیفیت استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان از شوینده های دستی در لباسشویی استفاده نکنید.
 • فیلتر لباسشویی را به طور منظم بررسی و تمیز کنید.
این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *