پشتیبانی مرکز تماس و ثبت سفارش *24 ساعته* در 7 روز هفته

یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ به چه دلیل است؟

یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ به چه دلیل است؟
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

نمایندگی تعمیر سامسونگ با بیش از 10 سال سابقه در تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سامسونگ، خدمات تعمیر، سرویس و نصب تمامی مدل‌های لوازم خانگی را برای مشتریان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با پر کردن فرم یا تماس با شماره موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمائید.

جدول محتوا

یکی از مشکلات نسبتا رایجی که ممکن است حین استفاده از جاروبرقی با آن مواجه شوید، یکسره شدن دستگاه است. در صورت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ، دستگاه بلافاصله پس از اتصال به برق روشن می‌شود. در این موارد با فشردن دکمه پاور هم امکان خاموش کردن جاروبرقی وجود ندارد. علت یکسره کار کردن جاروبرقی ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به بررسی آن پرداخته‌ایم.

علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

شاید برای شما هم این اتفاق پیش آمده باشد که پس از اتصال جاروبرقی به برق و بدون اینکه دکمه پاور را زده باشید، جاروبرقی روشن شود. در اینصورت می‌گوییم جاروبرقی یکسره شده است. در این شرایط حتی اگر دکمه پاور را بزنید، جاروبرقی خاموش نمی‌شود. علت بروز این مشکل می‌تواند موارد گوناگونی باشد، از جمله:

خرابی کلید پاور جاروبرقی

خرابی کلید پاور جاروبرقی

یکی از دلایل یکسره کار کردن جاروبرقی سامسونگ این است که دکمه پاور یا دکمه روشن / خاموش دستگاه دچار مشکل شده باشد. استفاده نادرست از جاروبرقی یا اعمال ضربه و فشار زیاد روی دکمه برخی از مواردی که ممکن است باعث خرابی و آسیب به دکمه‌های جاروبرقی شود.

استفاده از جاروبرقی به صورت مداوم و پشت سر هم

هنگامی که جاروبرقی برای مدت طولانی و بی‌وقفه استفاده می‌شود، قطعات مکانیکی و موتور در معرض فشار و سایش بیشتری قرار می‌گیرند. این سایش ممکن است باعث فرسایش قطعات داخلی شود که در نهایت منجر به خرابی و یکسره شدن جاروبرقی خواهد شد. علاوه بر این، استفاده مداوم از جاروبرقی می‌تواند دمای داخلی موتور را افزایش دهد. افزایش دما ممکن است باعث آسیب به قطعات الکتریکی داخلی و منجر به ناتوانی موتور شود.

از جاروبرقی به صورت مداوم و بی وقفه استفاده نکنید و در صورت امکان، مدتی به آن استراحت دهید.

داغ شدن بیش از حد موتور، علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

زمانی که قطعات مکانیکی درون جاروبرقی به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شوند، ممکن است دمای موتور افزایش یابد. این سایش می‌تواند ناشی از استفاده طولانی‌مدت و نگهداری نامناسب باشد. به عنوان مثال، تمیز نکردن و تعویض فیلتر‌ها باعث بروز مشکل در جاروبرقی و اختلال در عملکرد دستگاه می‌شود.

برای جلوگیری از داغ کردن موتور جاروبرقی سامسونگ و یکسره شدن آن، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • نگهداری منظم: فیلتر‌ها، قطعات مکانیکی و لوله‌های جاروبرقی را به طور منظم بررسی و در صورت نیاز تمیز کنید.
  • تعویض فیلتر: فیلتر‌ها را تمیز یا تعویض کنید.
  • بررسی لوله‌ها: لوله‌های جاروبرقی را برای رفع هرگونه انسداد و گرفتگی بررسی کنید.

کشیده شدن سیم جاروبرقی دلیل یکسره شدن آن

کشیده شدن سیم جاروبرقی دلیل یکسره شدن آن

برخی مصرف‌کنندگان به سرعت یا به زور سیم برق را از دستگاه جدا می‌کنند. این اقدام ممکن است باعث آسیب به انتهای سیم و اتصال به قسمت کلیکی جاروبرقی شده و در نهایت به ترک خوردن جاروبرقی منجر شود. برای جلوگیری از این مشکل، توصیه می‌شود همیشه کابل برق را با احتیاط از جاروبرقی جدا کنید و از نزدیک‌ترین پریز برق برای اتصال آن استفاده کنید تا از کشیدن تمام کابل‌های دستگاه جلوگیری شود.

پر بودن کیسه جاروبرقی سامسونگ

اگر کیسه زباله جاروبرقی پر شود و نتواند هوای کافی را جذب کند، فشار روی موتور افزایش می‌یابد و ممکن است موتور داغ شود. در اینصورت نیز شاهد یکسره شدن جاروبرقی خواهیم بود. تعویض به موقع و منظم فیلتر جاروبرقی علاوه بر اینکه به جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی (یکسره کار کردن جاروبرقی) جلوگیری می‌کند به بهبود عملکرد دستگاه نیز منجر خواهد شد.

وجود مشکل در قسمت های الکتریکی جاروبرقی

مشکلات در قسمت‌های الکتریکی داخل جاروبرقی نیز می‌توانند به یکسره شدن آن منجر شوند. گاهی نیز ممکن است ایرادی در قسمت موتور وجود داشته باشد یا موتور نیم سوز شده باشد. بررسی و عیب یابی موتور امری تخصصی است و باید توسط تعمیرکار جاروبرقی سامسونگ انجام شود.

علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

جمع بندی

علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ می‌تواند موارد گوناگونی باشد از جمله خرابی دکمه پاور، پر بودن کیسه جاروبرقی، تمیز نبودن فیلتر یا وجود مشکل در موتور. برای جلوگیری از بروز این مشکل و افزایش عمر مفید جاروبرقی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  1. فیلتر‌های جاروبرقی را به طور منظم تمیز یا تعویض کنید. فیلترها وظیفه جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار به موتور و قطعات داخلی دستگاه را دارند.
  2. استفاده مداوم از جاروبرقی ممکن است باعث گرم شدن موتور شود که در نهایت به سایش بیشتر قطعات داخلی منتهی خواهد شد. پس از 15 دقیقه استفاده حدود 3 دقیقه به جاروبرقی استراحت دهید.
  3. قطعات داخلی موتور و قطعاتی که تحت فشار قرار دارند (مانند تسمه‌ها) را به موقع تعویض کنید تا از سایش اضافی جلوگیری شود.
  4. اگر جاروبرقی شما تنظیمات مختلفی دارد (مثل تنظیمات مکش)، برای هر نوع سطح، تنظیمات مناسب را انتخاب کنید.

با رعایت این مراقبت‌ها و نکات نگهداری، می‌توانید عمر مفید جاروبرقی خود را افزایش دهید و از عملکرد بهتر آن بهره‌برید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *